Wush Wush. Jedna z rzadszych i słabo poznanych odmian Arabiki. Jak większość etiopskich odmian, które zostają wydzielone z ogromnej ilości, jakie odkrywa się w ojczyźnie kawy otrzymują nazwę od miejsca gdzie je odkryto. Tak było z Geishą tak jest i z „WushWushem”.

Wush Wush to miejscowość położona na południowy zachód od stolicy regionu Kaffa, Jimmy (Dżimmy). Nadal jest tam uprawiana w niewielkich ilościach. Przenieśmy się jednak do Kolumbii. Właśnie tutaj w samym sercu trójkąta którego wierzchołki to kolumbijskie miasta Bogota, Cali i Medelin znajduje się farma z której pochodzi kawa na którą z niecierpliwością oczekujemy.

Na stokach wzgórz, na wysokości 1500 m. n.p.m. zadomowiła się odmiana Wush Wush która trafiła do Kolumbii około 30 lat temu. Przywędrowała tutaj podobnie jak kilkadziesiąt lat wcześniej przywędrowała tutaj jej siostrzana odmiana Gesha zwana również Geishą. Porównując obie odmiany zauważymy dość duże podobieństwo w cechach fizycznych budowy owocu. Lekko wydłużone o szpiczastym zakończeniu. W cuppingu również zauważymy pewne podobieństwo przy czym wyraźnie korzystniejsze dla WushWush jest odczucie pełniejszego body.

Można powiedzieć że Wush Wush jest otoczony mgiełką tajemnicy, najczęściej kawy tej odmiany można spróbować w Australii, Etiopii, Kolumbii i Japonii. Nie jest jej za dużo. Plantacja z której tę odmianę sprowadzamy posiada tylko 7,500 sztuk drzewek Wush Wush na ogólną liczbę 32,000 które są uprawiane na obszarze 11 hektarów. To nowoczesna plantacja, której właściciel dba o każdy szczegół – wie co to jest jakość. W ubiegłym roku na zaproszenie właściciela Finca La Suiza (Kolumbia) mieliśmy okazję dokładnie poznać tę przepiękna plantację i nawiązać bliższą współpracę. Geisha z tej plantacji jest już w naszym porfotlio --- WUSH WUSH dołączy do nas już w lutym 2018 !

Tak więc ogłaszamy iż właśnie zebrana partia wyrusza do Polski do palarni Blue Drop aby cieszyć Wasze i nasze podniebienia. Pilnujcie naszych aktualności obserwujcie naszego „fejsa” a wkrótce paczka WushWush może zawitać do waszych Chemeksów, V60, aeropresów i.t.p.

palarnia kawy Łódź kontakt

Kontakt

sklep z kawą - palarnia kawy - Blue Drop

Blue Drop Coffee Roasters

Jesteśmy palarnią kaw speciality, która ma na celu dostarczenie najlepszych ziaren kawowych dla wszystkich, którzy chcą poznać świat kawy, przekraczać granice i poszukują nowych smaków.

Heyday Group Sp. z o.o.
ul. Pogonowskiego 5/7
90-745 Łódź, Poland
NIP: 727 27 15 076

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 606 202 429
+48 42 633 35 63
www.blue-drop.pl


Heyday Group Sp. z o. o. © Wszelkie prawa zastrzeżone.